UŞAK 26°C
Açık

VALİ: KÖYLERDEKİ VATANDAŞLARA ŞİMDİ DAHA KALİTELİ HİZMET SUNUYORUZpost_views_couyk Görüntüleme

kategorisinde, 25 Mart 2015 - 15:15 tarihinde yayınlandı

köy

Vali Seddar Yavuz ilimize bağlı ilçelere ve köylere gerçekleştirdiği ziyaretlere devam ediyor. Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz ile beraber yürüttüğü köy programı kapsamında bu kez Eşme ilçesine bağlı 7 köy ve 1 beldeye ziyaret gerçekleştirildi.

Ahmetler, Güllübağ, Yeşilkavak, Poslu, Karaahmetli, Konak ve Güllü Köyleri ile Yeleğen Beldesine yapılan inceleme ve ziyaretlere Vali Seddar Yavuz ile birlikte eşi Selda Yavuz, Eşme Kaymakamı Türker Çağatay Halim ve eşi, il özel idaresi genel sekreteri, il daire amirleri, ilçe müdürleri, il genel meclisi üyeleri katıldı.

Köylere ve Yeleğen Beldesine yapılan inceleme ve ziyaretler sırasında yerleşim alanları girişinde ilgili belde belediye başkanı, köy muhtarı ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Seddar Yavuz ve beraberindeki heyet köylere sunulan hizmetler hakkında bilgi verirken, hizmet sunumundan kaynaklanan sorunların çözümü için de gerçekleştirilen toplantılarda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
Ziyaret ve incelemeleri sırasında vatandaşlara hitap eden, sıcak ve samimi bir ortamda yapılan sohbet ve bilgilendirme toplantılarda köylü vatandaşlarımızla bir araya gelmekten, her fırsatta köyleri ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Seddar Yavuz “Türkiye’de artık yeni bir dönem yeni bir devir yaşanıyor. Eskiden vatandaş devletin ayağına gelir, kapalı kapılar ardında ilçenin ilin yöneticilerine ulaşmaya çalışır, meselelerin çözümü için ile gitmek yetmez Ankara’nın yolunu tutardı. Artık günümüz Türkiye’sinde çok şey değişti. Şimdi her şey vatandaşımız için, çünkü siz çok kıymetli vatandaşlarımız her şeyin en iyisine layıksınız. Köyde veya beldede oturuyor olmanız, sizlerin daha az veya daha kötü hizmet alacağınız anlamına gelmiyor artık. Şimdi son 12 yıldır göreve gelen hükümetlerimiz ‘insanı yaşat ki devlet yaşatsın’ prensibiyle hareket ediyor ve buradan hareketle artık Türkiye eski Türkiye değil. Ülkemiz gelişiyor, kalkınıyor, büyüyor. Bu büyüklük sadece ekonomik olarak değil, bölgesinde ve dünyada itibarının artışı, sözüne değer verilişi anlamında da gerçekleşiyor” dedi.
Vali Seddar Yavuz ziyaret ve incelemede bulunduğu köylerde geçmişimize sahip çıkmanın bizi daha büyük bir ülke yapacağına ilişkin yaptığı konuşmalarda da milli birlik beraberlik ve kardeşliğe vurgu yaptı. Vali Yavuz “Her karışı ecdadımızın aziz kanlarıyla sulanmış bu cennet vatan için, tarihin her döneminde olduğu gibi, bundan 100 yıl önce Çanakkale’de dinimiz, kitabımız, vatan, bayrak ve bağımsızlığımız için nasıl bir mücadele verdiğimizi asla unutmamamız gerekiyor. O büyük destanın yazıldığı Çanakkale’de bu toprakların tüm asli unsurları birlik ve beraberlik içinde aynı cephede aynı siperde düşmana karşı saf tutmuş, 250 bin şehit ve bir o kadar da gazi bu vatan için kendini feda etmiştir. İşte Allah göstermesin böylesi bir durumda yine bu memleketin tüm evlatları mukaddes değerlerimiz için yine omuz omuza mücadele etmeye hazırdır. İşte bizi büyük yapan, diğer tüm uluslardan ayıran bu özeliğimizdir. Bizler farklılıklarımızı zenginlik olarak görebilen, üç kıtada barış ve hoşgörü ile hüküm sürmüş bir imparatorluğun kurucularının torunlarıyız. Bu büyüklüğümüzü evlatlarımıza anlatalım, tarihimizi çok iyi bilelim. Bugün de etrafımızdaki ateş çemberine rağmen 78 milyon vatan evladı birlik ve beraberliğini aynı bundan 100 yıl önceki gibi muhafaza etmekte, uzak yakın coğrafyamızda inanç ve kültür bağı bulunan pek çok ülke bizi örnek almakta, bizi izlemekte, bizim ayakta ve dimdik duruşumuzdan güç almaktadırlar” dedi.
Köylerde ve kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın aynı şehirlerde yaşayan vatandaşlarımız gibi devletin sunduğu tüm imkanlardan faydalanması için hükümetimizin büyük ödenekler ayırdığını ifade eden Vali Seddar Yavuz “İlimizde bu yıl özellikle kırsal kesim için yapılacak çalışmalar kapsamında 50 milyon TLna yakın kaynak ayrılmıştır. Artık devletimizin kaynak diye bir problemi yok, bölgesel kalkınma ajansımız ZEKA, Tarımsal Kalkınmaya Destekleme Kurumu TKDK gibi kuruluşlarımızın yanı sıra yaklaşık 10 yıldır köylerimizin tüm altyapı ve üstyapı imkanlarını sağlayan KÖYDES projesiyle bugün artık köylerimiz yaşanabilir hale gelmiştir. İçme suyu, kanalizasyon, oyun parkları, sosyal yaşam ve kültür merkezleri, köy içindeki yollarla birlikte, köylerimizin ilçe ve il merkezini bağlantısını sağlayan yaz kış açık yolları, elektrik, telefon, internet, tarımsal anlamda çeşitli destekler, hayvancılık vs. alanlarda köylerimiz de artık ülke kalkınmasının ve gelişmesinin dinamiği haline gelmiştir. Bu yıl Uşak ilimizin kırsal kesimi için 584 bin metrekarelik bir beton parke yol kaplaması öngörülmüştür. Bugün şimdi bir araya geldiğimiz bu kültür merkezleri, çok amaçlı salonlar ve sosyal yaşam alanları köylerimize ne kadar nitelikli hizmet gittiğinin birer göstergesidir. Tüm bunlarla birlikte özellikle kırsal kesimde gerçekleştirilen gölet yapımları ve sulama kapasitesinin geliştirilmesi konusunda Uşak ilimiz son yıllarda bölgesinde en büyük yatırımı almış bir ilimizdir” dedi.

Vali Yavuz inceleme ve ziyarette bulunduğu belde ve köylerde bulunan okulları da giderek öğretmen ve öğrencilerle de bir araya gelerek sohbet etti.

Konak Köyünde ikamet eden 1998 yılında şehit olan Mustafa Eğerci’nin şehitlik maaşını okul yapımına vakfeden Eşe Eğerci’yi de ziyaret eden ve elini öpen Vali Seddar Yavuz, şehit annesinin şehit oğlundan kaynaklanan tüm geliri okul yaptırmak gibi çok ulvi bir amaç için ayırmasının takdire şayan bir davranış olduğunu ifade etti.

Vali Seddar Yavuz köylerde tespit edilen veya aksaklık yaşanan meselelerin çözümü için ilgili kurum müdürlerine talimat verirken; her fırsatta köylere yapacağı ziyaret ve incelemeleri sürdüreceğini de sözlerine ekledi. Vali Yavuz ve beraberindeki heyet Güllü Köyündeki okul, yemekhane, kütüphane, anaokulu ve halı sahasında yaptığı incelemelerin ardından akşam saatlerinde Uşak’a döndü.

 

 

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER