UŞAK 26°C
Açık

VALİ: KÖYLERİMİZE DAHA İYİ HİZMET İÇİN ÇALIŞIYORUZpost_views_covle Görüntüleme

kategorisinde, 06 Mart 2015 - 12:51 tarihinde yayınlandı

köy

Vali Seddar Yavuz köylere gerçekleştirdiği ziyaret ve incelemelerini sürdürüyor. Uşak merkeze bağlı Çevre, Kılcan, Gücer ve Bozkuş köylerini kapsayan ziyaret ve incelemelerinin ilkinde Vali Yavuz Çevre Köyü’ne geldi. Uşak’ın merkeze en yakın köyleri arasında yer alan Çevre Köyü’ne gelişinde köy muhtarı ve heyetiyle vatandaşlar tarafından karşılandı.

Köy meydanındaki kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelen Vali Seddar Yavuz “İlin valisi olarak şehir merkezi ve ilçelerimiz kadar köylerimize de kırsal alanlarımıza da aynı özeni gösteriyor, verilen hizmetlerin en kaliteli şekilde sunulması, varsa ortaya çıkan aksaklıkların giderilmesi yolunda titiz bir çalışma yürütüyoruz” dedi.
Son 10 yıldır şehirlere olduğu gibi kırsal kesimin ve köy yerleşim alanlarının da gelişme ve kalkınması amacıyla Hükümetimiz tarafından Köydes projeleri ve il özel idarelerimiz tarafından çok kapsamlı yatırımlar gerçekleştirildiğini ifade eden Vali Yavuz “Bizim insanımız köyde de yaşasa kentte de yaşasa aynı önem ve değerdedir. Bu çerçevede bu yıl ilimizde kırsal kesime 50 milyon TL ödenek ayrılmış, ihtiyacı belirlenen tüm köylerimizin beklentilerini karşılayacak çalışmalar yürütülecektir. Köylerimizin ve köylülerimiz devletimizin sunduğu hizmetlerden eşit ve en iyi şekilde faydalanmaya hakkı vardır. Artık köylerimizde daha önce akla hayale gelmeyecek hizmetler gerçeğe dönüşmüş, bugün altyapı sorunları bir bir tamamlanmış, yol, su, kanalizasyon, arıtma tesisleri, çocuk oyun alanları vb. hizmetler neredeyse standart hale gelmiştir” dedi.
Vali Yavuz Uşak merkeze bağlı Çevre Köyünün de aynı hizmetleri aldığını bundan sonra da almaya devam edeceğini belirtti. Vali Yavuz yaklaşık 10 yıldır köylerimizde 800 bin metrekare beton parke yol döşemesi gerçekleştirilmişken sadece içinde bulunduğumuz 2015 yılında 600 bin metrekare beton parke yol yapımının gerçekleştirileceğini ifade etti. Vali Yavuz “Çevre Köyümüze sunulması planlanan diğer hizmetlerin yanı sıra ilk etapta yapılanlara ilave olarak 5 bin metrekare beton parke köy içi yol yapım çalışmasını havaların düzelmesini müteakip başlatacağız. Bu hizmetlerin dışında kıymetli köy halkımızın bir dilek veya şikayeti varsa bir talebi varsa ben ve tüm daire müdürlerim buradayız” dedi.
Köy halkıyla bir süre sohbet edip dilek ve talepleri alan Vali Yavuz köyde yaklaşım 60 öğrenciye eğitim veren Çevre Köyü ilk okulunu ziyaret etti. Köy camii ve köy odalarında da incelemelerde bulunan Vali Yavuz Çevre Köyü’nün ardından beraberindeki daire amirleriyle birlikte Kılcan Köyü’ne geçti.
Kılcan Köyü girişinde köy muhtarı ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Seddar Yavuz “Artık son yıllarda devletimizin vatandaşına bakış açısı değişmiş, emreden değil hizmet eden bir yönetim ve idare anlayışıyla vatandaşımıza yaklaşım tarzında devrim niteliğinde gelişmeler meydana gelmiştir. Bugün artık herkes devletin en üst kademelerine bir şekilde mutlaka ulaşabiliyor, derdini veya talebini iletebiliyor. Yeni yönetim anlayışıyla, insanı yaşat ki devlet yaşasın fikriyatıyla aziz milletimize verilen değer kat be kat artmıştır. bizim için şehirde yaşayan da kırsalda yaşayan da hizmetin en iyisine layıktır” dedi.
Kılcan Köyündeki inceleme ve ziyaretlerinin ardından Gücer Köyüne geçen Vali Yavuz “Türkiye’nin hem şehirlerinde hem de köylerinde top yekun bir kalkınma ve gelişme hamlesi yaşanıyor. İnsanımızın yaşadığı her yerde devletin sunduğu kaliteli hizmetler var artık. İlleri birbirine bağlayan duble yollar gibi köylerimizi şehirlerimize bağlayan yollar da insanımızın kırsalda mağduriyet yaşamasına son vermiştir. artık köylerde yaşamak mağduriyet ve mahrumiyet olmaktan çıkmıştır” dedi.
Eşi Selda Yavuz ile birlikte Valisi bulunduğu Uşak ilinde merkez ve ilçelere bağlı tüm köyleri ziyaret etmeyi planladığını ifade eden Vali Yavuz son olarak Bozkuş Köyü’nü ziyaret etti. Köye gerçekleştirdiği ziyaret sırasında köy kahvesinde vatandaşlarla bir araya gelen Vali Yavuz “Vatandaşımızla devlet arasındaki sıcak bağı kurma görevimiz var. Bu görevi severek ve isteyerek can-ı gönülden yapıyoruz. Ben ve eşim ilimizde nerde bir muhtaç nerde bir mağdur varsa en kısa sürede onun yanındayız. Sosyal yardım mekanizmalarını en iyi şekilde işletiyor, ister köyde ister şehirde olun kimsenin sahipsiz kalmasına göz yummuyoruz. Şehit ve gazi ailelerimiz başta olmak üzere, dul ve yetimlerimiz, yaşlılarımız, engellilerimiz, kimsesizlerimizin sesine her daim kulak veriyor, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için maddi ve manevi olarak devletimizin tüm imkanlarını seferber ediyoruz” dedi.
Köy kahvesinde vatandaşlarla sohbet ettikten sonra köy içinde sosyal ve sportif tesisler inşa etmeye elverişli park alanı inceleyen ve alanın en kısa sürede köy halkına hizmet edecek şekilde değerlendirilmesi için ilgili daire amirlerine talimat veren Vali Yavuz Bozkuş köyünde akşam saatlerinde tamamladığı incelemelerinin ardından Uşak’a döndü.
Vali Yavuz’a köylere yaptığı incelemeler sırasında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, Daire Müdürleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri ve ilgili köy muhtarları eşlik etti.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER