UŞAK 23°C
Az Bulutlu

VALİ’ NİN GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARETİpost_views_couzz Görüntüleme

kategorisinde, 12 Kasım 2014 - 13:55 tarihinde yayınlandı

genclik (2)web

İlimizdeki kurum ve kuruluşlara yaptığı ziyaretleri sürdüren Vali Seddar Yavuz bu kez Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu.

Müdürlük binası, tesisler ve inşaatı tamamlanmak üzere olan gençlik merkezini inceleyen ve çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Seddar Yavuz yapılacak en önemli ve isabetli yatırımın gençlere yapılacak yatırım olduğunu ifade etti. Vali Yavuz “Gençliğin ilgi, ihtiyaç ve sorunlarını tespit etmek, çözüm ortakları ile iş birliği içinde çalışarak kişisel, sosyal ve sportif alanlarda destekleyici politikalar oluşturmak üzere son yıllarda gerek Devlet gerekse  Hükümet politikası olarak çalışmalar yürütülmektedir. Bu çerçevede, sürekli eğitimi ve gelişimi esas alan projeler üretilmekte, gençlerimizin toplumsal hayatın aktif üyesi, yenilikçi, özgüven sahibi, milli ve manevi değerlerin farkında, aynı zamanda kendi kültür ve medeniyetinden güç almış bireyler olarak uluslararası alanda temsil yeteneği olan lider gençler yetiştirme hedefindeyiz” dedi.

Vali Yavuz il müdürlüğünün bulunduğu alanda yapımı tamamlanmak üzere olan yeni gençlik merkezi inşaatını inceleyerek müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldı. Vali Yavuz tesisleşmenin önemini vurgulayarak “Gençlerimizin ve öğrencilerimizin okul dışı zamanlarda sportif yeteneklerini geliştirmeleri, kolektif çalışmalarla takım ruhuna sahip olabilmelerinde spor tesislerimizin büyük bir önemi var. Aynı şekilde tüm Türkiye’ye yayılan ve yüz binlerce gencimizin faydalandığı gençlik merkezlerimiz de iyi bir neslin, bilgili ve çağın hızına ayak uydurabilen bir gençliğin yetişmesine önemli katkılar sağlayacaktır. Yeni gençlik merkezimizin en kısa sürede tamamlanarak hizmete gireceğini müjdelemek istiyorum” dedi.

Vali Yavuz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü hizmetleri hakkında kendisine sunulan brifingin ardından ziyaretini tamamladı.

YORUM YAZBENZER HABERLER