UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

VALİ: ÖĞRENCİLERİMİZ OKUL YILLARINI EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMELİLERpost_views_covkh Görüntüleme

kategorisinde, 03 Nisan 2015 - 18:11 tarihinde yayınlandı

ders

Vali Seddar Yavuz ilimizde çeşitli kurumlar ve eğitim kuruluşlarına yaptığı ziyaret ve incelemelerini sürdürüyor. Vali Yavuz Uşak merkezde eğitim ve öğretim yapan Orhan Dengiz Anadolu Lisesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Okul idarecileri ve öğretmenlerle yaptığı görüşmelerin ardından, sınıfları dolaşan ve girdiği bir sınıfta Valilik mesleği ile kariyer meslekler hakkında öğrencilerin sorularını cevaplayan ve mesleğe giriş hakkında bilgi veren Vali Yavuz okul yıllarının geleceğin planlamasının yapıldığı, bir daha geri dönmeyecek fırsatların bulunduğu yıllar olduğunu vurguladı. Vali Yavuz 10. sınıfın iki şubesinde yaptığı konuşmasında şunları söyledi:“Sağlık, zaman, eğitim ve öğretim için sizlere sunulmuş imkânlar, gerçekten değeri bilinmesi gereken fırsatlardır. Zamanınızı okuyarak, bir lisan öğrenerek, yeteneklerinize uygun sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmek sizleri daha donanımlı fertler yapacaktır. Bir el becerisi, bir spor dalı, arkadaşlarınızla birlik ve beraberliğinizi pekiştirecek sosyal ve toplumsal faaliyetler sosyalleşmenize, kişisel gelişiminize de katkı sağlayacaktır. Teknolojinin nimetleri arasında yer alan cep telefonları ve interneti maksadı aşacak düzeyde kullanmamalısınız. Sizler bizim ülkemizin geleceği, anne ve babalarınızın ümidisiniz. Bu nedenle kendi yaşayacağınız geleceğe lütfen çok iyi hazırlanınız. Bugün gelecek için ne hazırladınızsa, yarın onunla karşılaşacaksınız. Bu sebeple köklü medeniyetimiz hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmanız sizlere büyük güç verecektir. Şunu unutmayınız ki sizler bizim en değerli varlıklarımız; insanlık tarihine önemli katkılar sağlamış, barış ve huzuru üç kıtaya yaymış bir ecdadın evlatlarısınız.”

Meslek seçiminde ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde alınan eğitimin insanın geleceğini belirlediğini vurguladığı konuşmasında Vali Seddar Yavuz “Hayata bakış açınız, hayattan beklentileriniz ve idealleriniz sizin hangi mesleği seçeceğiniz konusunda bir altyapı oluşturuyor. Önemli olan hangi mesleği yapacağınız değil, hangi mesleği sevip en iyi şekilde yapacağınızdır. Yaptığınız iş kendinize, ailenize ve ülkenize fayda sağlamalıdır. Aziz milletimize ve devletimize hizmet etme noktasında bir kariyer meslek olan kaymakamlığa talip olmanızı bu meslekten gelen bir büyüğünüz olarak elbette arzu ederim. Zor ve meşakkatli bir meslektir. Kendinizi milletinize ve memleketinize adamanızı gerektiren bir görevdir. Lise öğrenimim sonrasında girdiğim İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Uşak ilimize gelinceye kadar 25 yıl onurla bu millete ve devlete hizmet ettim. Şu anda da Vali olarak yine milletimin ve devletimin hizmetindeyim. Milletimize hizmet etmek, milleti yaşat ki devlet yaşasın ilkesinden hareketle mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmaktan büyük bir onur duyuyorum. Geleceğimizin teminatı siz kıymetli öğrencilerimize eğitim hayatınızda üstün başarılar diliyorum” dedi.

Vali Yavuz, Orhan Dengiz Anadolu Lisesi 10. sınıfların iki şubesinde yaptığı konuşmaların ardından okulu ziyareti anısına öğrencilerle toplu resim çekildi.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER