UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

VALİ SEÇİM ÖNCESİ GÜVENLİK KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPTIpost_views_couwz Görüntüleme

kategorisinde, 26 Mart 2015 - 16:19 tarihinde yayınlandı

SE
Vali Yavuz, ” Milletvekilliği genel seçimlerinin huzur ve güven içersinde geçmesi için gerekli tedbirler alındı”

7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşecek olan milletvekilliği genel seçimleri öncesi güvenlik koordinasyon toplantısı Vali Seddar Yavuz başkanlığında yapıldı.

Öz Merkez İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleşen seçim güvenliği toplantısına Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Yusuf Yalçın, Vali Yardımcısı Mehmet Hulisi Kaya, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, ilçe kaymakamları, siyasi partilerin il başkanları ve temsilcileri, milletvekili aday adayları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Seddar Yavuz, 7 Haziran’da gerçekleştirilecek olan milletvekilliği genel seçimlerinin huzur ve güven içerisinde geçmesi için tedbirlerin alındığını ve halkın seçimlere katılımını engellyecek her hangi bir olumsuzluğa izin vermeyeceklerini söyledi.

Vali Yavuz konuşmasına şöyle devam etti, “Demokrasi siyasi partilersiz, seçimsiz, sandıksız katılım olmadan götürülecek bir rejim değildir. Demokrasilerde en önemli kantar elbette milletin kantarıdır. Yani sandıktır, dolayısıyla millet iradesi sandığa tam yansıyabilmesi bakımından Valilik olarak, devlet olarak almamız gereken tüm tedbirleri alıyoruz. Sadece Uşak Valiliği olarak değil, tüm Türkiye’de seçmenin iradesi sandığa tam olarak yansıması bakımından alınması gereken .tedbirler her ne ise çeşitli senaryolar üzerinde çalışıyoruz. Burada yaklaşık bir buçuk yıl gibi kısa bir süredir görev yapıyorum. Bu sürede gerçekleştirilen seçimlerde Uşak’ının demokratik olgunluğuna hayran olduğumu ve bu vesile ile tüm siyasi partilerimize onların çok değerli yöneticilerine, üyelerine, adaylarına huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Siyasi parti temsilcilerinin, aday adaylarının ve daha sonra bu süreçte adayların, öncelikle Uşaklı olduklarını, Uşak’ın menfaatleri için çalışacaklarına inandığını belirten Vali Yavuz, “Ben daha önceki seçimlerde olduğu gibi aynı hoşgörünün, aynı anlayışın tabiî ki rekabet içerisinde yönetileceğini umut ediyorum. Valilik kurumunu olabildiğince müdahil hale getirmeyelim, çünkü müdahale ettiğimizde bu çeşitli yorumlara sebep olabilecektir. Siyasi partilerimizin, aday adaylarımızın süreçte uyması gereken bir takım kurallar var. O yüzden ricamız hem seçim kanunu, hem siyasi partiler kanunu, hem de Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı prensip kararları var. Bu kararlar Valilik olarak her hangi bir tartışmanın içinde yer almamızı engelleyecektir. Seçimlerin güvenliğinin alınması, huzur içerisinde yapılması bakımından her türlü tedbiri aldığımızı ve alacağımızı bir kez daha paylaşmak istiyorum.” diye konuştu. Açılış konuşmalarının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER