UŞAK 26°C
Açık

Vali Seddar Yavuz “Eşme kilimi içimizdeki sıcaklığın, umudun, sevgi ve dostluğun yansımasıdır”post_views_covex Görüntüleme

kategorisinde, 08 Eylül 2014 - 13:21 tarihinde yayınlandı
Bu yıl 21.si düzenlenen Uluslararası Eşme Turistik Kilim, Kültür ve Sanat Festivali’nin ikinci gününde resmi açılış töreni düzenlendi
seddar yavuz
İlçe merkezinde düzenlenen festival açılış törenine Vali Seddar Yavuz, İl Emniyet Müdürü Ogün Toprak, İl Genel Meclisi  Başkanı Mehmet Nacar, Eşme Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Tören öncesi gazetecilere açıklama yapan Vali Seddar Yavuz, Eşme Kilimlerinde gökkuşağının tüm renkleri bulunduğunu ve her bir rengin ayrı bir duyguyu dile getirdiğini belirterek “Aynı zamanda her kilim ayrı bir hikâyedir; İçimizdeki sıcaklığı, umudu, sevgi ve dostluğu işlediğimiz; sevginin, sabrın ve kültürün ilmek ilmek, rengârenk dokunduğu kilimimizin şöhreti artık Uşak ve Türkiye sınırlarını aşmıştır” dedi.
Festival ortamında gündemdeki yerini koruyan Eşme kiliminin festival sonrasında da ekonomik katkı açısından ağırlığını hissettirmesini beklediğini ifade eden Vali Yavuz konuşmasına şöyle devam etti, “Tanıtım açısından oldukça faydalı bulduğum festivalimizin uluslararası boyutunun güçlendirilmesine paralel olarak, üretim, pazarlama ve satış konusunda da iyi bir ağın kurulması yerinde olacaktır. Bu tanıtım fırsatı sadece kilimimizin değil, ilçemizdeki diğer sektörlerin de yatırımcı çekmesini sağlayacak, ilçelerimiz arasında il ve ülke ekonomisine dikkate değer katkı sağlayan Eşmemizin kalkınmışlık seviyesini daha da yükseltecektir. Her birinin ayrı bir değeri bulunan Uşak ilimizin ilçelerinde, çalışkan ve azimli insanlarımızı, güzel ülkemizin bereketini, farklılıklar içindeki zenginliğimizi görebilmek bizleri mutlu ediyor. Güçlü sanayi kuruluşlarımızla, battaniyemiz, seramiğimiz, derimiz, kilimimiz, çileğimiz, kirazımız, kanyonumuz ve daha pek çok ekonomik değerimizle, türlü türlü güzelliklere sahip olmak her millete nasip olmuyor. Bu yıl 21.si düzenlenen festivalimizin gerek içeriği gerekse sağlayacağı sosyal ve ekonomik faydalarla tüm katılımcılara hayırlı olmasını temenni ediyor, festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”
Etkinlikler festivale katılan yerli ve yabancı halk oyunları ekiplerinin gösterileri ve kortej geçişi ile devam etti.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER