UŞAK 26°C
Açık

VALİ SEDDAR YAVUZ EV ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYORpost_views_couzy Görüntüleme

kategorisinde, 04 Mart 2015 - 22:56 tarihinde yayınlandı

KOMŞU

Vali Seddar Yavuz Valiler toplantısı sebebiyle bulunduğu Ankara’dan dönüşünün ardından hafta sonunu ziyaretlere ayırdı.
Vali Yavuz ilk olarak ikametine ayrılan konutun karşısındaki apartmanda oturan Sezai Alp’i ziyaret etti. Eşi Selda Yavuz hanımefendi ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette aile fertleri tarafından karşılanan Vali Yavuz rahatsızlığı nedeniyle tedavisi devam eden ve evde bakımı yapılan komşusu Sezai Alp’e geçmiş olsun dileklerini iletti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden 79 yaşındaki Sezai Alp “Hayatımın büyük bir kısmını inşaat sektöründe, içinde yaşadığım Uşak’a hizmet etmekle geçirdim. Şu anda bazı rahatsızlıklarım nedeniyle evden çıkamıyorum. Sağ olsun karşı komşumuz sayın Valimiz Seddar bey nekazet göstermiş, evimizi onurlandırmışlar, bu ziyaretten ziyadesiyle memnun oldum. Yaklaşık 25 yıldır burada oturuyorum, sayın valimizin bu ziyareti bizim için sürpriz oldu. Sağ olsunlar, Allah devletimize milletimize zeval vermesin” dedi.
Vali Yavuz her fırsatta vatandaşla birlikte olmaya özen gösterdiğini, hafta içi hafta sonu planla çalışmalarından arta kalan vakitlerini ziyaretlere ayırdığını ifade etti. Vali Yavuz “Komşumuz Sezai beyin rahatsızlığı nedeniyle evden çıkamadığını öğrendim. İlk fırsatta ziyaret etmek geçmiş olsun dileklerini iletmek istedim. Hafta sonu Ankara dönüşü kapısını çaldık, sağ olsunlar bizi güler yüzle memnuniyetle ağırladılar. Kahvelerini çaylarını içtik, rahatsızlığı hakkında bilgi aldık, günlük yaşantısını kolaylaştırmak için yapabileceklerimizi konuştuk. Sezai bey uzun hayat tecrübesinden Uşak ile ilgili hatıralarından bahsetti” dedi
Misafirperverlik, komşuluk gibi değerlerin Türk toplumunu bir birine kenetleyen ve halen yaşatmayı başarabildiğimiz değerler arasında yer aldığını vurgulayan Vali Yavuz “İnancımız gereği büyüklerimize saygı küçüklerimize sevgi göstermek, duruma göre, taziye ve tebrikte bulunmak, hasta ziyaretine gitmek, bayramlaşmak gibi vesilelerle komşuluk ilişkilerinin yaşatılması ve daha da güçlendirilmesini arzu ediyorum. Alp ailesini bu vesile ile ziyaret ettik, uygun gördükleri bir zamanda Sezai amcamızı da konutumuza davet ettim” dedi.

 

YORUM YAZBENZER HABERLER