UŞAK 26°C
Açık

VALİ SEDDAR YAVUZ UN 18-24 MART YAŞLILAR HAFTASI MESAJIpost_views_couzq Görüntüleme

kategorisinde, 18 Mart 2015 - 20:22 tarihinde yayınlandı

V

Milletimizi diğer toplumlardan ayırt eden önemli özelliklerinden birisi olan aile mefhumunda en kıymetli varlıklarımız arasında yer alan büyüklerimiz; bizlerin dünyaya gelmelerine vesile olmaları kadar, bizleri büyütüp yetiştirmeleri, tarihsel, kültürel ve manevi değerleri, bizlere ve bizden sonrasına aktarmalarıyla da sevgi ve saygıyı hak etmektedirler.

Tarihin her döneminde Milletimiz, yaşlılarını el üstünde tutup baş tacı etmiş, onların engin tecrübelerinin kıymetini bilmiş ve bu sayede toplumsal birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu canlı tutmayı başarmıştır. Bununla birlikte bizler atalarına; anne ve babalarına hizmeti, onların ihtiyaçlarının karşılanması için gösterilen gayreti, ibadet kabul eden bir medeniyetin mensuplarıyız.
Yaşlılık insanoğlunun hayatını biraz daha zor sürdürdüğü fiziki kabiliyetlerinin zayıfladığı, hastalık ve yalnızlığın uğradığı duraklar arasında yer alıyor. Ancak gerek devletimizi gerekse ecdaddan devraldığımız ataya sevgi ile anne ve babalarımız ömürlerinin sonuna kadar, sabırla, hoşgörüyle karşılık görmekte; sağlanan sosyal ve sağlık imkânlarıyla da kimse tek başına ve çaresiz bırakılmamaktadır.
18-24 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yaşlılar Haftası toplumumuzu bugünlere ulaştıran yaşlılarımızın saygınlıklarının korunması, karşılaştıkları sosyal, ekonomik ve psikolojik sorunlarının belirlenmesi, çözüm yollarının aranması, kamuoyunun konuya ilgi, duyarlılık ve katılımlarının sağlanması açısından önemlidir. Yaşlılarımız sayesinde geçmiş, bugün, gelecek arasında kurulan bağ, ülkemizin daha da güçlenmesine katkı sağlayacaktır.
Devletimizin insanımıza verdiği değer; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın yaygınlaştırdığı yaşlı hizmetleri ve bu alanda sunulan hizmet kalitesindeki artışlarla birlikte hizmete erişilebilirliğin sağlanmasında önemli mesafeler alınmıştır. Bu alanda görülen yenilik ve hizmetin sunumundaki iyileşmeler hem devletimizin hem de toplumumuzun yüzünü ağartacak uygulamalardır.
Toplumumuzu bugünlere ulaştıran yaşlılarımızın ve tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, ömürlerinin her gününü, her anını sağlıkla, mutlulukla yaşamaları temennisiyle saygılar sunuyorum.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER