UŞAK 26°C
Açık

VALİ: TÜRK İSLAM DÜNYASI OLARAK BERABERLİĞİMİZİ VE KARDEŞLİĞİMİZİ PEKİŞTİRMEK İSTİYORUZpost_views_couzb Görüntüleme

kategorisinde, 14 Mart 2015 - 14:53 tarihinde yayınlandı

üüüü

Vali Seddar Yavuz, Uşak Üniversitesi’nde düzenlenen “1. Uluslararası, Osmanlı’nın 1. Hakimiyet Döneminde Yemen Sempozyumu”na katılan akademisyenler onuruna akşam yemeği verdi.

Hasbahçe Polis Evinde düzenlenen yemekte konuşan Vali Seddar Yavuz, İslam dünyasının içinde bulunduğu kaotik ortamın her bir Türk vatandaşını derinden etkilediğini belirterek, “Türk milleti olarak İslam dünyasında yaşanan sevinçlerle seviniyor, üzüntüleri de en derin şekilde içimizde hissediyoruz” dedi.

Topluma ışık tutana değerli akademisyenler, ilim insanlarının sayesinde yaşanan sorunların aşılacağına inandığını belirten Vali Seddar Yavuz, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hiçbir devletin toprağında gözü yoktur. Hiçbir devlete müdahale etme niyetinde de asla değildir. Biz kimseye ağabeylik, babalık yapmak peşinde de değiliz. Tek dileğimiz ve arzumuz, İslam dünyasında huzur olsun, barış olsun. Biz ekonomik, sosyal, kültürel alanlarda işbirliklerini arttıralım. Hep beraber kalkınıp zenginleşelim. Bu sayede içinde bulunduğumuz olumsuz koşulları da ortadan kaldırmış olacağız. Tüm İslam dünyası olarak beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmemiz gerekiyor” dedi.

Vali Seddar Yavuz konuşmasının sonunda  “1. Uluslararası, Osmanlı’nın 1. Hakimiyet Döneminde Yemen Sempozyumu”na katılan tüm akademisyenleri Uşak’ta ağırlamaktan duyduğu mutluluğu belirterek emeği geçen ve destekleyen herkese teşekkür etti.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER