UŞAK 27°C
Az Bulutlu

Vali Yavuz, “Devletimizin imkanlarını köylerin gelişmesi ve kalkınması için seferber ettik”post_views_coven Görüntüleme

kategorisinde, 25 Eylül 2014 - 15:18 tarihinde yayınlandı
Vali Yavuz, “Devletimizin imkanlarını köylerin gelişmesi ve kalkınması için seferber ettik”
eşme
Eşme ilçe merkezindeki inceleme ve ziyaretlerinin ardından Vali Seddar Yavuz beraberindeki daire amirleri ile birlikte Dereköy, Saraycık ve Dervişli köylerini ziyaret etti. İlk olarak Dereköy’ü ziyaret eden Vali Yavuz köyde köy meydanında vatandaşlarla sohbet etti. Vali Yavuz artık Türkiye’de daha önceleri kimsenin hayal bile edemediği yatırımların gerçeğe dönüştüğünü söyledi.
Köylerde gerçekleştirilen hizmetleri yerinde görmek ve köy halkının sorunlarını dinlemek amacıyla bu ziyaretleri gerçekleştirdiğini belirten Vali Yavuz, “Artık sadece şehirlerimizde değil köylerimizde de önemli yatırımlara imza atıyoruz. Ülkemizde son yıllarda büyük projeler bir bir hayata geçirilmiştir. Pek çok projenin de uygulaması devam etmektedir. Ülkemiz yapılan bu hamlelerle güçlü bir ülke haline gelmektedir.  Bu gücümüzü korumak, devam ettirmek ve artırmak için bizim birlik olmamız, bir birimize karşı sevgi ve saygı duymamız ve çok çalışmamız gerekir. Önemli olan birliktelik ve kardeşliktir. Bizim sadece kendi ülkemiz için değil gönül coğrafyamızdaki milyonlarca insan için de bir sorumluluğumuz var. Bu nedenle çok çalışmalı ve ülkemizi birlikte hareket ederek  daha güçlü bir devlet haline getirmeliyiz” dedi.
KÖYDES yatırımları ile ilgili bilgi veren Vali Yavuz “Eşme ilçesinde 2012 – 2014 yılları arasından KÖYDES projeleri kapsamında yaklaşık 5,5 milyon TL lik yatırım gerçekleştirildi. 2014 yılına baktığımızda 7 km birinci kat asfalt, 3 km ikinci kat asfalt, 10 bin 900 metrekare parke taşı, 9 köyde içme suyu projesi, 4 köyde kanalizasyon projesi gerçekleştirdik. İlerleyen dönemlerde yeni projeler ile köylerimizin daha iyi hizmet alması konusunda yoğun mesai harcayacağız” dedi.
Vali Yavuz daha sonra şehit annesi Hanım Yünlü’yü ziyaret etti. Hanım Yünlü ile bir süre sohbet eden ve her hangi bir ihtiyacı olup olmadığını soran Vali Yavuz buradaki ziyaretinin ardından Dereköy’den ayrılarak Saraycık Köyüne geçti. Burada köy meydanında köy halkı tarafından karşılanan Vali Yavuz vatandaşlar ile sohbet ederek sorunlarını dinledi.
Köy halkı ile sohbet eden Vali Yavuz artık köylerin mahrumiyet bölgeleri olmadığını belirterek “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kalkınmasına ve gelişmesine köylerden başlayarak katkı sağlamamız gerekiyor” dedi.
Devletimizin imkanlarını köylerin gelişmesi ve kalkınması için seferber ettiklerini ifade eden Vali Yavuz, “Şehirlerimizde ne tür imkanlar var ise o imkanlar köylerimizde de bulunsun istiyoruz. İnsanlarımız bazı sebeplerden dolayı köylerden kentlere göç etmek zorunda kalıyor. Biz bu etkenleri ortadan kaldırıp köylerdeki kalkınmayı hızlandırırsak göçlerin sona ermesi muhtemeldir. Eğer köylerimizdeki geçim standardını yükseltip, tarım ve hayvancılık gibi girişimleri canlandırıp gelir düzeyini yükseltirsek, yaşam standartlarını artırırsak göçü azaltabiliriz. Bu sebeple önce köylerimizin yaşanabilir alanlara dönüştürülmesi lazım. Eğitim, sağlık başta olmak üzere köylerimizde halkımızın ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri vatandaşlarımızın rahatlıkla erişebileceği noktalara götürüyoruz” diye konuştu.
Saraycık Köyünün ardından son olarak Dervişli köyüne geçen Vali Yavuz, burada da vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi. Vali Yavuz akşam saatlerinde ilçedeki temaslarını tamamlayarak Eşme’den ayrıldı.

 

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER