UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

Vali Yavuz “Okullarımızın içi gibi dışı da huzurlu ve güvenli olacak”post_views_covbw Görüntüleme

kategorisinde, 15 Eylül 2014 - 23:35 tarihinde yayınlandı
Uşak Valiliğinin aldığı ve eğitim öğretim yılı başlamadan yayınlayarak yürürlüğe koyduğu kararlarla toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla önemli adımlar atıldı.
okul

İlköğretim haftası kutlamaları ve 2014-2015 eğitim öğretim yılı açılışı sebebiyle Gazi Mustafa Kemal Okulundaki törenlere katılan Vali Seddar Yavuz burada yaptığı konuşmada peş peşe alınan kararlarla Uşak’ın herkes için huzurlu ve güvenli bir il olmasını sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Vali Yavuz okul dışı zamanlarda ve kamuya açık kentsel mekanlarda yapılan düzenleme ve alınan kararlara ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Şehrimizde Valiliğimizce aldığımız kararlarla Uşak’ta yeni bir dönem başlattık. Çocuklarımızı korumak, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak adına kamuya açık kentsel mekanlar başta olmak üzere mendil, çiçek, su, hediyelik eşya satmak gibi faaliyetlere izin vermeyerek çocuklarımızın yerlerinin eğitim yuvaları olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Küçük yaştaki çocuklarımızı bu tür faaliyetlerin içine yönlendiren velileri uyaracağız, uymayanlara idari para cezası da uygulamamız söz konusu. Tüm ikazlara çocuklarımızın bu yolla istismarı devam ederse daha ağır cezai müeyyideler uygulanacak kanunen çocuk kabul edilen kişiler hakkında sosyal kurum ve kuruluşlarımız gerekli tedbirleri alacaklardır” dedi.

Okulu idareleri ve emniyet teşkilatının işbirliği halinde güvenlik tedbirlerinin çocuklarımızın huzur ve güvenliği için tavizsiz bir şekilde uygulanacağını ifade eden Vali Seddar Yavuz yeni eğitim ve öğretim yılının öğrencilere ve tüm eğitim camiasına hayırlı olması dileğinde bulundu.

YORUM YAZBENZER HABERLER