UŞAK 21°C
Mevzi Sağanak

VALİ YAVUZ ZİYARETLERİNE SİVASLI İLÇESİNDE DEVAM EDİYORpost_views_covde Görüntüleme

kategorisinde, 02 Nisan 2015 - 22:08 tarihinde yayınlandı

tatar

Vali Seddar Yavuz geçtiğimiz günlerde Merkez, Banaz, Eşme ve Ulubey ilçelerine bağlı köylerde gerçekleştirdiği köy ziyaretlerine Sivaslı ilçesine bağlı Tatar Belediyesi, Eldeniz, Cinoğlu, Yayalar, Ağaçbeyli, Budaklar köyleri ile devam etti.

Köy ziyaretlerini eşi Selda Yavuz ile birlikte yapan Vali Yavuz ilk olarak Eldeniz köyünü ziyaret etti. Vali Seddar Yavuz burada köy muhtarı ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Köy kahvesinde vatandaşlar ile sohbet ederek köyde gerçekleştiren yatırımlar hakkında bilgi veren Vali Yavuz, “Köyümüze bugüne kadar İl Özel İdaresi, KÖYDES, İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Zafer Kalkınma Ajansı ödeneklerinden toplam 1 Milyon 320 Bin TL harcama yapılmıştır. 2015 yılında 5000 metrekare kilitli parke taşı döşemesi, ek kanalizasyon tesisi ve 3 kilometre 2. Kat asfalt yol yapılacak. Amacımız köy halkımızın en kaliteli hizmeti alması ve yaşanan aksaklıklar var ise giderilmesidir” dedi.

Eldeniz Köyünün ardından Cinoğlu köyüne geçen Vali Seddar Yavuz köy kahvesinde vatandaşlar ile bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, köy halkının taleplerini dinledi.

Cinoğlu köyüne 532 bin TL’lik yatırım yapıldığını belirten Vali Seddar Yavuz, 2015 yılında 3000 metrekare beton parke taşı döşemesi ve menfez yapılacağını söyledi.

Köy okulunda da incelemelerde buluna Vali Yavuz ve eşi Selda Yavuz öğrenciler ile tek tek ilgilenerek çocuklara çeşitli hediyeler dağıttılar.

Köy ziyaretlerinin ardından ilçe merkezine geçen Vali Yavuz, 16 derslikli Sivaslı İmam Hatip Lisesi inşaatında incelemelerde bulundu. Proje ve inşaat aşaması hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Yavuz, inşaatın yeni eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi konusunda yoğun çalışma yapılacağını ifade etti.

Okul inşaatı incelemesinin ardından Tatar Beldesine geçen Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Zafer Gün’den belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı. Belediye parkında vatandaşlar ile bir araya gelen Vali Yavuz, “Amacımız devlet ile vatandaş arasında sıcak bir bağ kurmaktır. Artık vatandaşımız devletin her kademesine rahatlıkla ulaşabilmektedir. Bizim halkımız hizmetin en iyisine layıktır. Kırsalda yaşaması, şehirde yaşaması önemli değildir. Önemli olan en iyi, en kaliteli hizmeti almasıdır.

Vali Yavuz “Türkiye’de artık yeni bir dönem yeni bir devir yaşanıyor. Eskiden vatandaş devletin ayağına gelir, kapalı kapılar ardında ilçenin ilin yöneticilerine ulaşmaya çalışır, meselelerin çözümü için ile gitmek yetmez Ankara’nın yolunu tutardı. Artık günümüz Türkiye’sinde çok şey değişti. Şimdi her şey vatandaşımız için, çünkü siz çok kıymetli vatandaşlarımız her şeyin en iyisine layıksınız. Köyde veya beldede oturuyor olmanız, sizlerin daha az veya daha kötü hizmet alacağınız anlamına gelmiyor artık. Şimdi son 12 yıldır göreve gelen hükümetlerimiz ‘insanı yaşat ki devlet yaşatsın’ prensibiyle hareket ediyor ve buradan hareketle artık Türkiye eski Türkiye değil. Ülkemiz gelişiyor, kalkınıyor, büyüyor. Bu büyüklük sadece ekonomik olarak değil, bölgesinde ve dünyada itibarının artışı, sözüne değer verilişi anlamında da gerçekleşiyor” dedi.

Vatandaşlarla sohbetin ardından Tatar İlk ve Ortaokul’unda incelemelerde bulunan Vali Yavuz, eşi Selda Yavuz ile birlikten okul bahçesine fidan dikti. Öğrencilerle sohbet edip hatıra fotoğrafı çektiren Vali Yavuz, daha sonra okulun fiziki şartları ve eğitim durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Tatar Beldesinden sonra Ağaçbeyli, Yayalar ve Budaklar köylerini ziyaret eden Vali Yavuz yapılan çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgi verdi.
Köylere yapılacak yatırımlar hakkında açıklamalarda bulunan Vali Yavuz, “Ağaçbeyli köyümüze 168 bin, Yayalar’a 965 bin ve Budaklar köyüne de 583 bin TL yatırım gerçekleştirdik. 2015 yılında ise Ağaçbeyli köyüne içme suyu tesisi trafosu, 1 adet selektör alımı ve 4,500 metre parke taşı, Yayalar köyüne 2,500 metrekare ve Budaklar köyüne ise 2000 metrekare parke taşı ve ek kanalizasyon tesis yapılacak dedi.
Köy ziyaretlerini akşam saatlerinde tamamlayan Vali Yavuz’a ziyaretleri sırasında sırasın da Sivaslı Kaymakamı Mustafa Akbey, İlçe İl Genel Meclisi Üyeleri, Daire Müdürleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri ve ilgili köy muhtarları eşlik etti.

Etiketler:

YORUM YAZBENZER HABERLER